O projekcie PDF Drukuj Email

OPIS PROJEKTU

Wykszta┼écenie wy┼╝sze pedagogiczne i realizacj─Ö praktyk pedagogicznych zaliczy─ç mo┼╝na do dziedziny us┼éug, kt├│re nabieraj─ů znaczenia. Jako┼Ť─ç i skuteczno┼Ť─ç instytucji szkolnictwa wy┼╝szego staj─ů si─Ö czynnikiem decyduj─ůcym o ich pozycji na rynku edukacyjnym. Wzrasta konkurencja mi─Ödzy plac├│wkami kszta┼écenia wy┼╝szego, co zmusza je do osi─ůgania i dokumentowania jako┼Ťci i efektywno┼Ťci w przygotowaniu teoretycznym i praktycznym.

┬áPa┼ästwowa Wy┼╝sza Szko┼éa Zawodowa im. Witelona w Legnicy kszta┼éci nauczycieli na kierunku Pedagogika, specjalno┼Ť─ç zintegrowana edukacja wczesnoszkolna z j─Özykiem angielskim i specjalno┼Ť─ç edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Maj─ůc na uwadze┬á potrzeby i oczekiwania student├│w ww. specjalno┼Ťci- przysz┼éych nauczycieli, Pa┼ästwowa Wy┼╝sza Szko┼éa Zawodowa im. Witelona w Legnicy┬á w partnerstwie z Gmina Legnica otrzyma┼éa dofinansowanie na realizacj─Ö projektu pn. Ucz si─Ö praktycznie! Od refleksji w dzia┼éaniu ku profesjonalizmowi.

CEL GŁÓWNY PROJEKTU

Wzrost jako┼Ťci kszta┼écenia przysz┼éych nauczycieli poprzez przygotowanie i wdro┼╝enie przez Pa┼ästwow─ů Wy┼╝sz─ů Szko┼é─Ö Zawodow─ů im. Witelona w Legnicy Modelowego Programu Praktyk Pedagogicznych do 30.06.2014 w wybranych 11 plac├│wkach o┼Ťwiatowych, dla kt├│rych organem prowadz─ůcym jest Gmina Legnica.

CELE SZCZEGÓŁOWE PROJEKTU

1. Wzrost jako┼Ťci praktyk pedagogicznych w zakresie przygotowania 40 student├│w Pa┼ästwowej Wy┼╝szej Szko┼éy Zawodowej im. Witelona w Legnicy do pracy w zawodzie nauczyciela do 30.06.2014 r.
  2. Poprawa przygotowania 11 plac├│wek o┼Ťwiatowych z terenu miasta Legnicy i ich kadry pedagogicznej (29 nauczycieli i 11 dyrektor├│w) w oparciu o Modelowy Program Praktyk Pedagogicznych do 30.06.2014 r.
  3. Podniesienie kompetencji kadry pedagogicznej (29 nauczycieli) wybranych szk├│┼é i przedszkoli poprzez nabycie wiedzy i umiej─Ötno┼Ťci niezb─Ödnych w procesie realizacji i przygotowania logistyczno-marytorycznego praktyk do 30.06.2014 r.

GRUPY DOCELOWE

Projekt skierowany jest do nast─Öpuj─ůcych grup docelowych:

1. Szko┼éy podstawowe i Miejskie przedszkola dla kt├│rych organem prowadz─ůcym jest Gmina Legnica.
  2. Kadra pedagogiczna szk├│┼é podstawowych┬á i miejskich przedszkoli dla kt├│rych organem prowadz─ůcym jest Gmina Legnica.
  3. Studenci przygotowuj─ůcy si─Ö do wykonywania zawodu nauczyciela na specjalno┼Ťci zintegrowana edukacja wczesnoszkolna z j─Özykiem angielskim i specjalno┼Ťci edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. S─ů to studenci studi├│w stacjonarnych I stopnia rozpoczynaj─ůcy nauk─Ö w roku akademickim 2011/2012.

Grupa objęta wsparciem w ramach projektu liczy  40 studentów, 7 Szkół podstawowych, 4 Miejskie przedszkola oraz 40 przedstawicieli kadry pedagogicznej (nauczyciele, dyrektorzy).

REKRUTACJA DO UDZIAŁU  W PROJEKCIE

Rekrutacja do projektu zostanie przeprowadzona w trzech etapach:

1. Etap 1. -┬á Rekrutacja Szk├│┼é podstawowych i Miejskich przedszkoli, b─Ödzie trwa┼éa┬á od V do VI 2012 r. Za rekrutacj─Ö tej grupy docelowej odpowiedzialny jest Partner projektu ÔÇô Gmina Legnica.
  2. Etap 2. ÔÇô Rekrutacja kadry pedagogicznej b─Ödzie trwa┼éa w VI 2012 r. Za rekrutacj─Ö tej grupy docelowej odpowiedzialny jest Partner projektu ÔÇô Gmina Legnica.
  3. Etap 3. ÔÇô Rekrutacja student├│w b─Ödzie trwa┼éa od VIII do X 2012 r. Za rekrutacj─Ö tej grupy odcelowej odpowiedzialny┬á jest Lider projektu- Pa┼ästwowa Wy┼╝sza Szko┼é─ů Zawodowa im. Witelona w Legnicy.

Ka┼╝dy etap rekrutacji rozpocznie si─Ö dzia┼éaniami informuj─ůcymi o rekrutacji.

Szczeg├│┼éowych informacji┬á na temat projektu udziela Biuro projektu mieszcz─ůce si─Ö w siedzibie Pa┼ästwowej Wy┼╝szej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, ul. Sejmowa 5 A, budynek C ÔÇô pok├│j 103a.
Kontakt telefoniczny:

Koordynator ds. praktyk ÔÇô tel.┬á 76/723-23-22